Przejdź do komentarzy

Ostatnia szansa na unijną dotację w tej perspektywie

obrazek
 
To już ostatni moment, aby zdobyć dotację w unijnych konkursach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Do wzięcia jest łącznie ponad 3 mln zł. Nabory wystartują pod koniec lipca.

Na co otrzymasz pieniądze?

W najbliższych tygodniach zostaną ogłoszone 2 konkursy. Pierwszy z nich dotyczy wsparcia dla np. centrów i klubów integracji społecznej. Jednym z celów jest zwiększenia miejsc w tych placówkach. Konkursowa alokacja wynosi 2 mln zł. Nabór wniosków rozpocznie się 26 lipca i potrwa do 2 sierpnia. Warto już dziś przygotować się do złożenia dokumentów. Szczegółowe informacje znajdziesz [TUTAJ].

Drugi z wspomnianych konkursów dotyczy programów aktywnej integracji, realizowanych przez ośrodki pomocy społecznej. W tym przypadku do wzięcia jest 1 mln zł. Pieniądze można zdobyć na szereg działań, związanych z integracją osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Chodzi o m.in. programy aktywności lokalnej oraz projekty socjalne. Wnioski będzie można składać od 26 lipca do 9 sierpnia. Więcej informacji dostępnych [TUTAJ

-Zachęcam do udziału w konkursach - ostatnich w kończącej się perspektywie. To doskonała okazja, aby w tych wymagających czasach pozyskać pieniądze, które pomogą zmieniać województwo lubuskie - mówi członek zarządu Marcin Jabłoński.

Regionalny Program Operacyjny - Lubuskie 2020

Przed nami nowa perspektywa finansowa UE, w której Lubuskie będzie miała do dyspozycji kilka miliardów złotych. To także czas podsumowań właśnie kończącego się budżetu unijnego. Dzięki działaniom podjętym przez zarząd województwa udało się podpisać blisko 1200 umów z lubuskimi organizacjami i firmami. W sumie, w ramach unijnego wsparcia do lokalnych podmiotów trafiło ponad 3,5 mld euro! Spory udział w tej kwocie miały miasta wojewódzkie. W ramach dedykowanych programów do Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. trafiło odpowiednio prawie 245 mln zł i ponad 222 mln zł.

 

#FunduszeUE #UEdlaLubuskiego #UE #PomocUE #FunduszeUnijne