Skip to Content

Weekendowy Szlak Naukowy

Szanowni Państwo,

„Weekendowy Szlak Naukowy” czyli promocja wiedzy, innowacyjnych firm oraz instytucji zajmujących się szeroko rozumianą nauką oraz podkreślenie roli jaką  w rozwoju lubuskiej nauki odgrywają środki unijne, w tym Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 2020.

Zwieńczeniem trwającej przez tydzień akcji było „SHOW NAUKOWE”, które odbyło się 27 października 2018 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Podczas SHOW można było zobaczyć eksperymenty z ciekłym azotem, małe wybuchy oraz moc ognia. Wszystko to sprawiło masę frajdy młodym naukowcom, którzy licznie wzięli udział w wydarzeniu.

Oprócz pokazów na dzieci czekały jeszcze inne, ciekawe atrakcje takie jak: układanie elektronicznych puzzli, budowanie z klocków LEGO, można było także zapoznać się z robotami przyszłości np. z kąsającą kobrą, przekonać jak za pomocą siły własnych mięśni wyprodukować prąd, a na stoisku Regionalnego Centrum Animacji Kultury, uczestnicy mogli wykonać ludowe koszule według własnego pomysłu.

Podczas finału uczestnicy mogli wziąć też udział w konkursie dotyczącym inwestycji realizowanych w ramach  RPO- Lubuskie 2020 i sprawdzić swoja wiedzę z zakresu unijnych przedsięwzięć realizowanych w regionie. Połączenie nauki i zabawy sprawiło, że na twarzach naszych najmłodszych gościł szeroki uśmiech.