Skip to Content

Ruszyła Lubuska Strefa na Pol'and'Rock Festival

Ruszyła Lubuska Strefa na Pol'and'Rock Festival. Festiwalowicze chętnie korzystają z przygotowanych w tym roku atrakcji. - Zapraszam do "Stacji Lubuskie", gdzie królują wolność, ekologia, nowoczesne technologie i relaks – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

„Stacja Lubuskie” oferuje uczestnikom festiwalu mnóstwo atrakcji. - 30 lat wolnej Polski zobowiązuje, w naszej strefie znalazły się specjalne perony. Peron pierwszy: pociąg do wolność, okrągły stół, specjalna tablica z hasłem "wybieram wolność bo…".  Każdy może wybrać swoje hasło i zrobić sobie zdjęcie. A ponieważ jesteśmy w zielonej krainie nowoczesnych technologii, bardzo mocno podkreślamy hasło eko-Lubuskie. Jesteśmy spójni z festiwalowymi ideami – jest woda, recykolmat, niszczymy plastikowe butelki, bo chcemy, żeby było mniej śmieci. Jesteśmy też innowacyjni i kreatywni, a ponieważ jesteśmy zrelaksowanym regionem, to jest u nas plaża – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Pociąg do innowacji  
W namiocie, tradycyjnie znalazło się miejsce do naładowania telefonów lub skorzystania z Internetu, są także dwa recyklomaty – innowacyjne produkty start-upu EcoTech System. Po wrzuceniu plastikowej butelki lub puszki, urządzenie posortuje przedmiot i umieści w odpowiednim worku. Dzięki recyklomatowi w Lubuskiej Strefie można oddać przedmiot do recyklingu, który nie zaśmieci pola i który zostanie już posegregowany. Osoba, która odda butelkę lub puszkę do recyklomatu otrzyma kupon, na podstawie którego dostanie kostki lodu w papierowym kubeczku (idealne na upał), a najbardziej proekologiczni woodstockowicze dostaną specjalny gadżet. Dzięki temu stworzymy proekologiczny program lojalnościowy.
Do współpracy zaprosiliśmy zielonogórski Park Trampolin Skokoloco, który przygotował tor przeszkód (ścieżkę akrobatyczną) dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W strefie jest także lina do przeciągania, a w czwartek i piątek o godz. 12.00 zapraszamy na trening sztuki ruchu Animal Flow (to innowacyjny system ćwiczeń, oparty o ćwiczenia kalisteniczne naśladujące sposoby poruszania się zwierząt).
Na peronie nr 4 można także złapać rybkę, zrobić sobie zdjęcie w pociągu oraz zaparkować rower na czas trwania festiwalu (przy parkingu będzie też działał plenerowy serwis rowerowy).
W strefie aktywności stanął również namiot promujący Regionalny Program Operacyjny Lubuskie 2020, a w nim działania, które od lat cieszą się dużą popularnością wśród woodstockowiczów: gry plenerowe (memory oraz Lubuska Linia Czasu), festiwalowa poczta (wysyłamy kartki pocztowe z Lubuskiej Strefy), tatuaże, które zrobimy areografem przy użyciu specjalnych farb do ciała oraz pieczątka-pamiątka (wystarczy tylko wybrać miejsce, gdzie ma być odciśnięta…).
Zatrzymaj się i odpocznij    
Masz ochotę na chwilę relaksu? Zapraszamy na specjalną „plażę” o powierzchni około 32 m kw, gdzie czekają leżaki i maty do odpoczynku. Będą tam także trzy rowery (w tym jeden dla najmłodszych) do sporządzania koktajli, tzw. cocktalbike’i. W trakcie trzech dni na naszej plaży odwiedzjący mogą przygotować, a następnie wypić około 1 tys. zdrowych i orzeźwiających koktajli. Tłem plaży jest wielkoformatowe zdjęcie z widokiem na pałac w Zaborze, które upiększy każde selfie wykonane w naszej strefie.
Lubuskie zmienia się dzięki funduszom unijnym
Lubuska strefa na Pol'and'Rock Festival jest także okazją do promocji Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. To dzięki niemu do naszego regionu płynie szeroki strumień wsparcia z UE.  Pieniądze te posłużyły do realizacji wielu m.in. transportowych inwestycji, dzięki którym uczestnicy imprezy łatwiej dotrą do Kostrzyna nad Odrą. Na Lubuskiej strefie znalazł się specjalny namiot RPO Lubuskie 2020. Można w nim dowiedzieć się, jak wiele zyskało województwo na unijnym wsparciu. Nasi specjaliści podpowiedzą także, jakie konkursy jeszcze przed nami.

Zobacz rozkład jazdy Lubuskiej Strefy