Skip to Content

Piknik Europejski w Świebodzinie

7 września br., spotkajmy się w Świebodzinie na Pikniku Europejskim. W programie m.in. debata "Europejki i Europejczycy rozmawiają", quiz wiedzy o Wspólnocie Europejskiej oraz funduszach unijnych, specjalna ekostrefa i strefa aktywności. Będzie także przestrzeń, w której najmłodsi Lubuszanie, pod opieką animatorów, przeobrażą się w kreatywnych konstruktorów.

#LubuskieChallange to cykl spotkań, który stanowi rodzaj debaty publicznej na temat celu i efektów wspólnych działań na rzecz rozwoju województwa w aspekcie wydatkowania Funduszy Europejskich. W Świebodzinie będzie można obejrzeć wielkoformatową wystawę fotografii, dzięki której mieszkańcy zobaczą jakie zmiany dokonały się w regionie w ciągu 15-letniego członkostwa Polski w UE.

MIEJSCE: Rynek miejski w Świebodzinie.

PROGRAM
I. Strefa - „Europejczycy i Europejki rozmawiają”
12.00-12.10 - Pokaz krótkich spotów promocyjnych związanych z ukazywaniem efektów oddziaływania środków unijnych, które zostały stworzone na przestrzeni 2004-2019.

12.10.-12.25 - „Co wiesz o Unii Europejskiej?” – Krótki quiz wiedzy o Wspólnocie Europejskiej oraz funduszach unijnych

12.25.12.30 - Wspólne wysłuchanie „Ody do radości”

12.30-13.45 - Debata panelowa pn. „Europejki i Europejczycy rozmawiają

13.45.14.10 - Urodzinowy tort „15 lat Polski w Unii Europejskiej”.

II. Strefa - „Kreatywne Lubuskie” – to przestrzeń, w której najmłodsi Lubuszanie, pod opieką animatorów, przeobrażą się w kreatywnych konstruktorów – nauka w połączeniu z zabawą pozwoli spędzić miło czas.
Czas trwania: 11.30-16.00

III. Strefa Aktywności - to miejsce , w którym pod okiem doświadczonego trenera, będzie można m. in. skorzystać z zajęć w formule maratonu spinningowego oraz z indywidualnych konsultacji fitness. Na odwiedzających będzie czekało 20 stacjonarnych rowerów treningowych oraz doświadczona kadra trenerska.
Czas trwania: 11.30-16.00

IV. Strefa - „Eko Strefa” – w strefie zostanie zorganizowany Bike Bar, w którym jadąc na rowerze, siłą własnych mięśni będzie można przygotować zdrowy koktajl owocowy. Odwiedzający strefę będą mogli też dokonać recyklingu t-shirtów w nowe przedmioty codziennego użytku, m.in. torbę na zakupy, biżuterię, fartuszek kuchenny.
Czas trwania: 11.30-16.00

V. Strefa - „Informacje o Funduszach Europejskich” – to przestrzeń, w której osoby zainteresowane ubieganiem się o środki unijne otrzymają informację jak zdobyć unijne dofinansowanie, gdzie szukać ogłoszeń o trwających naborach,
w jaki sposób podnieść swoją wiedzę w zakresie funduszy unijnych, jak zostać uczestnikiem szkoleń podnoszących kwalifikacje.
Tutaj też znajdzie się fotobudka, w której mieszkańcy będą mieli okazje wyrazić swoją jedność z UE, fotografując się z symbolami Zjednoczonej Europy.
Czas trwania: 11.30-16.00

VI. Strefa - #lubuskiechallenge – 15 lat w UE Przestrzenna, wielkoformatowa wystawa fotografii ukazująca zmiany, które dokonały się w regionie na przestrzeni lat, związane z realizacją programów współfinasowanych ze środków Unii Europejskiej.
Czas trwania: 11.30-16.00

Dzięki środkom z Unii Europejskiej nasz region pięknieje i dynamicznie się zmienia. Chcemy pokazać, że lubuskie gminy i miasta są europejskie, a Lubuszanie potrafią efektywnie wykorzystywać środki unijne.