Skip to Content

Piknik Europejski w Drezdenku

Już w najbliższą sobotę podczas Pikniku Europejskiego na Placu Wileńskim w Drezdenku będziemy świętować 15 lat członkostwa w Unii Europejskiej! My - Europejki i Europejczycy - porozmawiamy o przyszłości Polski i Lubuskiego we wspólnocie, a także o tym, jak przynależność do wielkiej, unijnej rodziny zmieniła nasz region. Gospodarzem wydarzenia będzie marszałek Elżbieta Anna Polak. Startujemy o godz. 12:00.

#LubuskieChallange to cykl spotkań, który stanowi rodzaj debaty publicznej na temat celu i efektów wspólnych działań na rzecz rozwoju województwa w aspekcie wydatkowania Funduszy Europejskich. O godz. 12.35 zaplanowano panel dyskusyjny pn. „Europejki i Europejczycy rozmawiają”, poświęcony kwestiom rozwoju regionu, przyszłości polityki spójności oraz przemian zachodzących przy udziale środków unijnych. W debacie obok marszałek Elżbiety Anny Polak, udział wezmą m.in.: Karolina Piotrowska – burmistrz Drezdenka, Bogdan Łagoda, firma „BUD-OPAK” – beneficjent środków UE, Kazimierz Jasiński, Przychodnia Lekarza Rodzinnego Sp. z o.o. – Beneficjent środków UE.

Uzupełnieniem wydarzenia, w godzinach 12.00-16.00 będą atrakcje skierowane do młodszych jak i starszych mieszkańców. W Strefie „ Kreatywne Lubuskie” najmłodsi Lubuszanie, pod opieką animatorów, przeobrażą się w kreatywnych konstruktorów. Strefa Aktywności - to miejsce, w którym pod okiem doświadczonego trenera, będzie można  m. in. skorzystać z zajęć w formule maratonu spinningowego oraz z indywidualnych konsultacji fitness. Na odwiedzających będzie czekało 20 stacjonarnych rowerów treningowych oraz doświadczona kadra trenerska.

W Drezdenku będzie można obejrzeć wielkoformatową wystawę fotografii, dzięki której mieszkańcy zobaczą jakie zmiany dokonały się w regionie w ciągu 15-letniego członkostwa Polski w UE. Nie zabraknie również urodzinowego, unijnego tortu i wspólnego śpiewania "Ody do radości".

1 maja 2004 roku – dokładnie 15 lat temu, Polska została członkiem Unii Europejskiej. Ta decyzja otworzyła szeroko drzwi rozwoju dla kraju i regionów. Do Lubuskiego popłynął strumień pieniędzy, który dobrze zainwestowaliśmy w rozwój.

Dzięki środkom z Unii Europejskiej nasz region pięknieje i dynamicznie się zmienia! Chcemy pokazać, że lubuskie gminy i miasta są europejskie, a Lubuszanie potrafią efektywnie wykorzystywać środki unijne.

Program pikniku