Skip to Content

Otwary nabór do nagrody REGIOSATARS 2019 za najlepsze projekty wspierane przez fundusze UE

Szanowni Państwo
uprzejmie informujemy o otwartym do 9 maja 2019 r. przez Komisję Europejską FG REGIO naborze wniosków do Nagrody REGIOSTARS 2019 na najbardziej innowacyjne projekty wspierane przez fundusze spójnościowe (EFRR, EFS) zrealizowane w europejskich regionach.

Nagrody są przyznawane w pięciu kategoriach tematycznych, tegoroczna edycja konkursu jest poświęcona następującym obszarom tematycznym uznawanym za kluczowe:

  • wspieranie transformacji cyfrowej,
  • łączenie zielonej, niebieskiej i szarej infrastruktury,
  • zwalczanie nierówności i ubóstwa,
  • budowanie miast odpornych na zmianę klimatu,
  • modernizacja służby zdrowia.

Co ważne, do konkursu zgłaszać można również projekty zrealizowane przy wsparciu ze środków na lata 2007-2013, tak aby pokazać w jaki sposób wdrożony projekt zmienił sytuację danej organizacji, gminy, regionu... Każdy region (IZ) może zgłosić do 5 projektów -w różnych lub nawet w tej samej kategorii.

Wnioski można przesyłać tylko za pomocą platformy dedykowanej konkursowi: https://regiostarsawards.eu/  do 9 maja 2019 r.

Więcej informacji o REGIOSTARS 2019 znajdą Państwo również w specjalnie opracowanym przewodniku dla wnioskdawców: https://ec.europa.eu/regional_policy/sources/projects/regiostars/doc/regiostars/2019/regiostars2019_guide_applicants_en.pdf 

 

Nagrody zostaną ogłoszone oraz wręczone na gali "RegioStars Awards" podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast w październiku w Brukseli.