Skip to Content

Otwarcie nowej trasy rowerowej

Gorzowscy cykliści mają nowy powód do zadowolenia. Dziś oficjalnie otwarto kolejną ścieżkę rowerową. Trasa biegnie wzdłuż Warty.  – W ostatnim czasie kilkukrotnie miałem przyjemność spotykać się z rowerzystami, m.in. podczas oddania do użytku trasy w Drezdenku. Będziemy kontynuować takie działania – zapewniał członek zarządu Marcin Jabłoński, który wziął udział w uroczystym przecinaniu wstęgi.

Główny trakt nowej gorzowskiej ścieżki prowadzi górą od Bulwaru Wschodniego do wysokości stacji kolejowej Gorzów Wielkopolski Wschodni. W kolejnym etapie trasa schodzi w dół oraz rozgałęzia się. Rowerzyści mogą wybrać drogę w kierunku mostu Lubuskiego lub część na dolnym poziomie przy brzegu Warty. Inwestycja została współfinansowana ze środków unijnych. Jej koszt to 2,5 mln zł.

Za nadzór departamentów odpowiedzialnych za wydatkowanie środków z UE odpowiada właśnie członek Zarządu Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński, który podczas wystąpienia nawiązał także do projektu Odra Velo. W jego ramach zostaną zinwentaryzowane drogi dla cyklistów na polsko-niemieckim pograniczu.  – To duży projekt, wart ponad 6 mln zł.  Powstanie aplikacja, która będzie pokazywać właśnie takie wspaniałe miejsca i ścieżki, jak ta tutaj otwierana dzisiaj w Gorzowie Wielkopolskim – tłumaczył Marcin Jabłoński.