Przejdź do komentarzy

Lubuskie walczy ze smogiem

obrazek8 października br. w Słubicach odbędzie się spotkanie poświęcone możliwości sfinansowania wymiany tzw. „kopciuchów”, czyli nieekologicznych pieców. Dotyczyć ono będzie zasad i warunków konkursu, który Zarząd Województwa Lubuskiego ogłosił w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

- To pierwszy tego typu nabór  w ramach RPO. - Mówi się o problemie starych pieców i urządzeń, zanieczyszczających środowisko. To jeden ze sposobów, w jaki chcemy temu przeciwdziałać – mówi członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński.

Spotkanie organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Gminę Słubice odbędzie się w sali nr 13 budynku Collegium Polonicum w Słubicach w dniu 8 października br. o godzinie 15.30.

Beneficjentami konkursu mogą być samorządy, które na swoim terenie będą skupiały mieszkańców zainteresowanych uzyskaniem wsparcia na wymianę pieca. Zależnie od wielkości, każdy samorząd może pozyskać dedykowaną, maksymalną pulę środków. W przypadku Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry są to 2 mln zł. Dla pozostałych samorządów górny pułap wynosi 1 mln zł.

–  Ograniczenie ma dać równe szanse mniejszym i większym ośrodkom – tłumaczył członek zarządu, Marcin Jabłoński.

Dofinansowanie pojedynczej inwestycji nie może przekroczyć 10 tys. zł. Wnioski będzie można składać do 31 października.

POBIERZ DOKUMENTACJĘ KONKURSOWĄ