Przejdź do komentarzy

Szanowni Państwo,
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym koronawirusem, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Zdrowia wydały rekomendacje dla instytucji odpowiedzialnych za realizację programów unijnych, których celem jest zapobieganie negatywnym skutkom zaistniałej sytuacji na realizację inwestycji współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wychodząc naprzeciw potrzebom IZ RPO-Lubuskie 2020 przygotowała pakiet antykryzysowy dla beneficjentów RPO-Lubuskie 2020.

Jesteś beneficjentem Programu, masz zawartą umowę o dofinansowanie projektu, ale nie jesteś w stanie wywiązać się z obowiązków w niej przewidzianych w związku z epidemią COVID-19, skontaktuj się z nami. Zgłoś problemy, a my je przeanalizujemy i postaramy się znaleźć indywidualne rozwiązanie.

W przypadkach, kiedy zgłoszone okoliczności będą miały związek z epidemią, wdrożymy niezbędne usprawnienia umożliwiające dalszą realizację projektów i uelastycznimy procedury.

Poinformuj nas, gdy:

-    masz problemy z dochowaniem terminów na wykonanie zobowiązań wynikających z umowy. Przykładowo nie jesteś w stanie złożyć w terminie wniosku o płatność, jego korekty lub innych dokumentów, do których wcześniej zostałeś wezwany. Terminy możemy przedłużyć,

-    nie jesteś w stanie zrealizować projektu w terminie określonym w umowie lub widzisz spowolnienie w jego realizacji. Przeanalizujemy postęp w realizacji projektu i możemy przesunąć jego zakończenie,

-  musisz zrezygnować z niektórych zakupów. Możemy zaakceptować zmiany w budżecie,

-   wypłaciliśmy Tobie zaliczkę, mija umowny termin na jej rozliczenie, ale nie zdążyłeś jej wydatkować. Wdrożymy elastyczne procedury związane z wypłaconymi środkami. Przykładowo jeśli w terminie na rozliczenie zaliczki dokonasz jej zwrotu, nie będziesz obciążony odsetkami, a środki te będziesz mógł ponownie otrzymać.

 

Zgłoś dogodną dla Ciebie propozycję, która zwiększy szansę zrealizowania projektu w obecnych okolicznościach, poddamy ją analizie i znajdziemy rozwiązanie.
Jednocześnie informujemy, że na stronie RPO-Lubuskie 2020 w zakładce Fundusze a koronawirus znajdą Państwo aktualności związane z zaistniałą sytuacją w odniesieniu do RPO-Lubuskie 2020.

 

Kontakt:

http://rpo.lubuskie.pl/kontakt