Przejdź do komentarzy

obrazek

Media trip, czyli dziennikarska podróż przez nasz region, to świetna okazja do tego, aby pokazać w jaki sposób pieniądze unijne zmieniają Lubuskie. Właśnie dobiegł końca dwudniowy tour, podczas którego, unijne projekty wpuściły w swoje progi aparaty fotograficzne, kamery, mikrofony…

Podróż podzielona była na dwa etapy. W środę dziennikarze mieli okazję do lepszego poznania inwestycji zrealizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, zlokalizowanych na północy regionu. Odwiedziliśmy Browar w Witnicy, firmę Doctor Classic w Lubiszynie, Stację Kultury w Deszcznie i Przedszkole Kasztanowa Kraina w Przytocznej. Najwięcej emocji, nie tylko u męskiej części uczestników, budziło poznanie działalności firmy Doctor Classic, która zajmuje się refabrykacją zabytkowych samochodów.

Drugi dzień dziennikarskiej podróży rozpoczął się od wizyty na budowie przeprawy przez rzekę Odrę w okolicach Milska. Jak tłumaczył dziennikarzom członek zarządu Marcin Jabłoński, przeprawa ta powinna zdynamizować rozwój tej części regionu, poprawić komfort życia mieszkańców. Kolejne unijne gwiazdki na mapie wycieczki to: farma fotowoltaiczna w okolicach Zawady oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Soli. Trip zakończyliśmy w budachowskich Anielskich Ogrodach, poznając sekrety życia w zgodzie z naturą.

- „Pokazywanie wpływu unijnych pieniędzy na rozwój regionu jest bardzo ważne. Szczególnie w momencie, kiedy wiele głosów podważa cel naszej przynależności do europejskiej wspólnoty. Podczas Media tripu odwiedziliśmy z dziennikarzami miejsca, gdzie unijne pieniądze zostały w świetny sposób wykorzystane. Staraliśmy się też tak dobrać inwestycje na trasie wycieczki, żeby widać było możliwie szeroki przekrój wsparcia. Zobaczymy więc wielkie inwestycje drogowe – jak budowa mostu w Milsku, ale również małe ekologiczne gospodarstwo, które powstało z pasji oraz szacunku do natury. – powiedział w podsumowaniu członek zarządu Marcin Jabłoński.

Nasi beneficjenci po raz kolejny stanęli na wysokości zadania - przygotowując ciekawe prelekcje i prezentacje!