Przejdź do komentarzy
obrazek
 
- Samorząd Województwa Lubuskiego od wielu lat wspiera straże pożarne – mówił członek zarządu województwa Marcin Jabłoński, wręczając strażakom kluczyki do nowoczesnego pojazdu.
 
Na piątkową uroczystość (6 maja 2022 r.) z okazji Dnia Strażaka zaprosili członka zarządu województwa lubuskiego Marcina Jabłońskiego – burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart i prezes OSP w Trzemesznie Lubuskim Krzysztof Szczerba.

Marcin Jabłoński wręczył strażakom ochotnikom kluczyki do nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, zakupionego przy wsparciu środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

 - To dobry przykład współpracy w samorządach lokalnych, aktywności mieszkańców województwa lubuskiego. Zwłaszcza w tych trudnych czasach takie pozytywne postawy i podejście do konieczności sprostania różnym trudnym sytuacjom jest tym bardziej istotne – to dobry przykład dla dzieci i młodzieży – mówił podczas uroczystości członek zarządu województwa Marcin Jabłoński.

obrazek

Przynależność do UE pozwala realizować wymarzone cele

OSP w Trzemesznie Lubuskim wzbogaciła się o bogato wyposażony wóz ratowniczo-gaśniczy wartości 1,2 mln zł.

- Takich pojazdów w ramach tego projektu kupiliśmy w województwie lubuskim kilkanaście – powiedział Marcin Jabłoński. -  To było kilkanaście samorządów lokalnych. Sulęcin był jednym z liderów. Wartość łączna całego projektu to 15,6 mln zł. A wartość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej to ponad 13,3 mln zł. To jest doskonały przykład, że środki unijne, przynależność Polski do Unii Europejskiej w ogromnym stopniu zmieniają naszą rzeczywistość, otoczenie, pozwalają nam realizować cele, na które wcześniej nie mogliśmy sobie pozwolić – podkreślił Marcin Jabłoński i przypomniał, że Samorząd Województwa Lubuskiego od wielu lat wspiera straże pożarne. - Miałem przyjemność brać udział w kilku już takich uroczystościach w ramach tego i poprzedniego projektu.

Już 100 wozów dla lubuskich strażaków ze wsparciem unijnego programu RPO

- Łącznie w ostatnich latach Samorząd Województwa kupił dla Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie lubuskim już ponad 100 pojazdów – powiedział członek zarządu województwa Marcin Jabłoński.

 #FunduszeEuropejskie #FunduszeUE #UEdlaPL