Przejdź do komentarzy
Przekazanie aparatu rentgenowskiego.
Słubicki szpital wzbogacił się o nowoczesny rentgen wart prawie 800 tys. zł. Zakup był możliwy dzięki wsparciu z samorządowego projektu Lubuskie kontra wirus. W uroczystym przekazaniu sprzętu wziął udział członek zarządu Marcin Jabłoński.

- Im nowocześniejsza aparatura, tym lepsza jakość badań. Mam nadzieję, że to ostatni krok na drodze do osiągania najwyższych szczytów przez szpital w Słubicach. Jako samorząd województwa staramy się wspierać szpitale powiatowe. Kiedy tylko trafia się okazja, kierujemy do ochrony zdrowia dodatkowe środki. W tym tygodniu podjęliśmy decyzję o przekazaniu kolejnych środków na rzecz szpitali powiatowych. Do lecznicy w Słubicach trafi w najbliższym czasie 500 tys. zł na wskazane przez placówkę potrzeby. Mam też nadzieję, że niedługo podpiszemy z panem starostą umowę i rozpoczniemy w szpitalu słubickim oczekiwane od dawna prace związane z termomodernizacją. Mowa o kwocie kilku milionów złotych - mówił członek zarządu Marcin Jabłoński.

obrazek

Do szpitala w Słubicach trafił cyfrowy aparat rentgenowski z kolumną podłogową, który zapewni obrazy radiograficzne o wysokiej jakości. To sprzęt z wydajną stacją roboczą i oprogramowaniem posiadający: generator, detektory, lampę, stół, statyw, miernik oraz automatyczny kolimator. Urządzenie trafiło do szpitala w ramach dotacji przekazanej przez Zarząd Województwa Lubuskiego. Dzięki tym środkom, kolejne placówki w województwie, w tym słubicki szpital, mogły zostać doposażone w najbardziej potrzebny sprzęt do ratowania zdrowia i życia mieszkańców. - Myślę, że szpital powiatowy w Słubicach będzie jednym z tych, pokazywanych w województwie lubuskim jako wzorcowy i wiodący, który doskonale opiekuje się pacjentami – podsumował członek zarządu Marcin Jabłoński.

obrazek

Urządzenie jest warte blisko 800 tys. zł. Pieniądze w całości pochodziły z samorządowego projektu Lubuskie kontra wirus. Koszt całkowity projektu to 54,8 mln zł.

#FunduszeUE #UEdlaLubuskiego #UE #PomocUE #FunduszeUnijne