Przejdź do komentarzy
obrazekTeren budowy mostu w Milsku odwiedził w piątek (30 kwietnia) członek zarządu Marcin Jabłoński. Postępy w pracach widoczne są z każdym kolejnym tygodniem. Przypomnijmy, że inwestycja ma zakończyć się w lipcu 2022 r.

- Jesteśmy przekonani, że ta przeprawa zdynamizuje w ogromnym stopniu rozwój tej części województwa. Ułatwi komunikację między Zieloną Górą, a pozostałą częścią. Do tej pory dostęp był utrudniony. Trzeba było pokonywać kilkudziesięciokilometrowy odcinek drogowy, aby się tutaj dostać. Z radością oglądamy postęp dobrze zorganizowanych i sprawnie realizowanych prac. Kiedyś będziemy dumni, że region podjął decyzję, żeby wziąć na siebie ciężar i zbudować tak ważny element infrastruktury. Mam nadzieję, że zaktywizujemy te tereny, powstaną nowe miejsca pracy. Przypuszczam, że za kilka lat ten teren będzie nie do poznania – mówił podczas wizyty na budowie członek zarządu Marcin Jabłoński.

Realizacja zadania nie byłaby możliwa bez starań samorządu województwa i wsparcia środków unijnych. Całkowite koszty projektu to poziom 80 mln zł, z czego 59 mln stanowi dofinansowanie z UE. Budowa mostu została podzielona na trzy sekcje. W sumie prace dotyczą ok. 9 km trasy. Teren inwestycji, wraz z członkiem zarządu Marcinem Jabłońskim wizytowali również poseł Waldemar Sługocki, radny województwa Grzegorz Potęga i pracownicy Zarządu Dróg Wojewódzkich.