Przejdź do komentarzy

Celem platformy jest zapewnienie ludziom ze wszystkich środowisk w całej Europie większego wpływu na to, czego oczekują od Unii Europejskiej, co powinno pomóc w kształtowaniu przyszłego kierunku polityki UE.

 

Platforma dostępna jest w 24 językach, dzięki czemu obywatele z całej Unii mogą dzielić się i wymieniać pomysłami i poglądami podczas wydarzeń online. Można to robić na kilka sposobów - zgłosić oraz promować organizowane wydarzenia, dzielić się pomysłami, znaleźć interesujące wydarzenie organizowane w okolicy i zapoznać się z opiniami innych mieszkańców Europy.

 

Platforma zapewnia pełną przejrzystość – kluczową zasadę konferencji – ponieważ wszystkie zgłoszenia i wyniki wydarzeń są gromadzone, analizowane, monitorowane oraz podawane do wiadomości publicznej. Najważniejsze pomysły i zalecenia z platformy zostaną wykorzystane w pracach paneli obywatelskich i sesji plenarnych, podczas których będą one omawiane w celu przygotowania wniosków z Konferencji.

 

Wszystkie wydarzenia związane z Konferencją, które zostaną zarejestrowane na platformie, są wyświetlane na interaktywnej mapie, co umożliwi obywatelom przeglądanie i zapisywanie się online.

 

Konferencja w sprawie przyszłości Europy jest projektem Parlamentu Europejskiego, Rady Europejskiej oraz Komisji Europejskiej.

 

Więcej informacji

 

Centrum Konferencji w sprawie przyszłości Europy