Przejdź do komentarzy

Zrefabrykują auta na światowym poziomie

obrazekLubuszanie potrafią myśleć innowacyjnie. Firma DOCTOR CLASSIC, dzięki wsparciu unijnemu opracuje nowatorską technologię refabrykcji starych pojazdów. Inwestycja jest warta prawie 5,2 mln zł.

Dobrą wiadomość w Lubiszynie, gdzie znajduje się siedziba firmy, przekazał dziś członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński, który podpisał umowę, dzięki której firma DOCTOR CLASSIC otrzyma dotację w wysokości niespełna 2,2 mln zł.

- Okazuje się, że nowoczesne technologie i innowacyjne podejście pozwala przywracać blask starym, pięknym rzeczom. Na to są chętni na całym świecie, bo jak słyszymy, produkty które wychodzą spod państwa ręki, trafiają we wszystkie zakątki naszego globu. Cieszymy się, że państwa praca jest doceniana przez nabywców na całym świecie. To można osiągnąć tylko solidną i rzetelną pracą. Cieszymy się, że będziemy mogli podpisać umowę, która pozwoli państwu jeszcze bardziej podnieść jakość waszych poczynań i pozwoli na lepszą, nowocześniejszą, bardziej przyjazną pracownikom i środowisku organizację waszego warsztatu pracy - mówił członek zarządu Marcin Jabłoński.

Unijne wsparcie pomoże unowocześnić usługi DOCTOR CLASSIC. Firma planuje wprowadzić system do katalogowania i monitorowania stanów magazynowych. Poza tym przedsiębiorstwo zamierza opracować klej hybrydowy do łączenia elementów pojazdów. Istotnym elementem projektu pozostają dodatkowo ablacja laserowa do usuwania starych powłok lakierniczych oraz zastosowanie technologii 3D do drukowania elementów gumowych.

- DOCTOR CLASSIC jest firmą rodzinną. Rozpoczęliśmy 12 lat temu w garażu. Każdego roku coś nowego budujemy, coś nowego wprowadzamy i modernizujemy. Dzięki temu programowi jesteśmy w stanie przenieść naszą firmę do najnowszych technologii, do najlepszych zakładów, które funkcjonują na całym świecie - powiedział Dariusz Nawrocki, Prezes Zarządu Doctor Classic sp. z o.o.

W ramach projektu powstanie magazyn do aut oraz budynek, w którym realizowane będą innowacyjne procesy blacharskie i lakiernicze. Firma zakupi również niezbędne urządzenia i maszyny. W efekcie zostanie stworzony warsztat, zdolny konkurować z firmami np. z Niemiec, czy też USA. Inwestycja ma zakończyć się do końca września 2022 roku i kosztować łącznie prawie 5,2 mln zł.

Doctor Classic jest firmą rodzinną. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w kompleksowej renowacji pojazdów historycznych jak Porsche, Mercedes i Ferrari. W najogólniejszym założeniu chodzi o przywrócenie samochodów do stanu, w jakim oryginalnie opuszczały fabrykę. Co ważne lubuska firma swoje metody działania opracowała we współpracy z polskimi uczelniami technicznymi, dzięki czemu oferuje bardzo innowacyjne usługi.

Projekt refabrykacji aut dofinansowano z pieniędzy Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 w ramach Działania 1.5 Rozwój sektora MŚP, typ projektu: Wdrożenie wyników prac B+R przez MŚP.