Przejdź do komentarzy

Zielona Góra: 10 nowych łóżek dla SOR

obrazekSzpitalny oddział ratunkowy w Zielonej Górze wzbogacił się o 10 nowych łóżek. To specjalistyczny sprzęt, która pozwala przetransportować chorego bezpośrednio z karetki. Łóżka zakupiono w ramach projektu Lubuskie kontra Wirus.

Lubuskie kontra Wirus

Dzisiejsza łóżka stanowią kolejne już zakupy w ramach projektu realizowanego przez samorząd województwa. Lubuskie kontra Wirus finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Koszt całkowity zadania wynosi 54 8 mln zł, z czego 1,4 mln zł stanowią środki własne Województwa Lubuskiego, a 53,4 mln zł środki UE. Dzięki tym pieniądzom lubuska ochrona zdrowia wzbogaciła się o m.in.: 4 ambulanse, 3 tomografy, 80 respiratorów, 9 USG, pompy infuzyjne, 63 kardiomonitory, łóżka, czy też urządzenia do tlenoterapii. Szpitale otrzymały poza tym: videoendoskopy, dezynfekatory, kamery termowizyjne, stoły chirurgiczne oraz materace przeciwodleżynowe i wózki reanimacyjne.

Specjalistyczne łóżka w zielonogórskim szpitalu

Projekt Lubuskie kontra Wirus umożliwił zakup 10 łóżek dla Szpitalnego oddziału ratunkowego, które dziś dotarły do lecznicy. Ułatwią transport chorego z karetki. Pacjent opuści łóżko dopiero w momencie przekazania na konkretny oddział. Jak zaznaczył Szymon Michniewicz, szef SOR to wysokiej klasy, wielofunkcyjny sprzęt, umożliwiający wykonanie wszystkich procedur ratujących życie.

– Od początku epidemii jesteśmy bardzo skupieni na kwestii odpowiedniego zaopatrzenia jednostek ochrony zdrowia. Byliśmy pierwszym regionem w Polsce, który zakupił środki ochrony osobistej w tak dużej ilości oraz urządzenia ratujące życie. Nie ustajemy w tych działaniach – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak, podsumowując zakup specjalistycznych łóżek.