Przejdź do komentarzy

Żary: Unijna dotacja na termomodernizację szkoły

 Zrównoważony rozwój regionu to także inwestycje w edukację. Pomagają w tym pieniądze z Unii Europejskiej. Tak też stało się w przypadku Szkoły Podstawowej nr 5 w Żarach. Członek zarządu Marcin Jabłoński przekazał dziś promesę w wysokości ponad 1,2 mln zł. Dzięki tym środkom uczniowie mogą uczyć się w placówce poddanej termomodernizacji.

- Cieszymy się, że taki projekt udało się zrealizować w placówce szkolnej. Zależy nam na wspieraniu lubuskiej oświaty. To kolejna już inwestycja zrealizowana przy wsparciu środków unijnych - cieszył się członek zarządu Marcin Jabłoński.

Całkowita wartość projekty to niespełna 2 mln zł. Inwestycja obejmuje przede wszystkim termomodernizację budynku. Z jednej strony poprawia to komfort nauki dla uczniów, z drugiej zmniejsza emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Jednocześnie zyskuje szkolny budżet, bo spadają koszty eksploatacji budynku.

- Zachęcamy do ubiegania się o dalsze środki z Regionalnego Programu Operaycjnego. Chcemy wspierać samorządy, wychodzić im naprzeciw w zakresie procedur oraz przepisów - tłumaczył członek zarządu Marcin Jabłoński, który opowiedział także o programie Województwa Lubuskiego w zakresie walki z tzw. kopciuchami. W ramach konkursu samorządy mogą wspierać mieszkańców w wymianie nieekologicznych źródeł ciepła.

Przypomnijmy, że to już kolejna promesa wręczona przez członka zarządu Marcina Jabłońskiego. Wcześniej wsparcie otrzymali m.in. beneficjenci z Żagania.