Przejdź do komentarzy

Wyślij kartkę do ministra!

obrazek

 

Wyślij kartkę do Ministra!

Minister Waldemar Buda nie znajduje czasu na spotkanie z Zarządem Województwa. Może posłucha Lubuszan?

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej podzieliło unijne środki między regiony bez negocjacji. Podział wynika z algorytmu wg którego początkowo Lubuskie miało otrzymać 737 mln euro. I tak przeliczając rezerwę, którą zatrzymało sobie Ministerstwo, do Lubuskiego miało trafić 983 mln euro. Rząd zmienił jednak algorytm bez konsultacji z  regionami i ostatecznie nasze województwo otrzymało 861,5 mln euro, czyli o około 120 mln euro mniej. Premiowane natomiast zostały bogatsze regiony znajdujące się w okresie przejściowym. Nie zgadzamy się na taki podział!

Mimo że Województwo Lubuskie od dawna zabiega o spotkania z wiceministrem Budą, ten wielokrotnie je odwołuje i przekłada. W miniony czwartek podczas Konwentu Marszałków marszałek Elżbieta Anna Polak po raz kolejny poprosiła o rozmowę. Minister Buda zapewnił wówczas o swojej otwartości, ale do dziś nie wyznaczył terminu dla Zarządu Woj. Lubuskiego.

Może posłucha Lubuszan?

Jeśli na sercu leży Ci przyszłość Regionu Lubuskiego, wyślij kartkę do ministra Waldemara Budy o treści:

„Nie zgadzam się na niesprawiedliwy podział unijnych środków na perspektywę 2021-2027 i marginalizowanie Województwa Lubuskiego. Apeluję o spotkanie ministra Waldemara Budy z zarządem Województwa Lubuskiego i rzeczowe rozmowy na temat środków dla Lubuskiego.”

Kartkę wysyłamy na trzy adresy:

waldemar.buda@mfipr.gov.pl

waldemar.buda@sejm.pl

waldemarbuda.biuro@gmail.com

Zasypmy kartkami i mailami skrzynkę Ministra!