Przejdź do komentarzy

W Trzebiczu będzie bezpieczniej. Strażacy dostali nowy wóz

obrazek
 
Strażacy z OSP Trzebicz (gm. Drezdenko) mają powody do radości. Dzięki wsparciu ze środków unijnych do ich remizy trafił nowy wóz strażacki.

Oficjalne przekazanie sprzętu odbyło się w piątek (26 listopada). W uroczystości udział wziął członek zarządu Marcin Jabłoński.

- To ważny projekt dla lokalnej społeczności. Jeden z wielu, jakie udało się zrealizować przy wsparciu funduszy europejskich. Takie pojazdy jak ten, podnoszą bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Przychodzą z pomocą mieszkańcom w bardzo wielu sytuacjach podkreślił Marcin Jabłoński.

Nie szczędził też ciepłych słów pod adresem pani burmistrz Karoliny Piotrowskiej, która mocno zabiegała o to, aby taki pojazd trafił do tutejszych strażaków. - Pani burmistrz wykazała się ogromną determinacją i mocno zabiegała o środki na wsparcie tego projektu. Pokazała szybkim działaniem i sprawnym przeprowadzeniem procesu przetargowego, jak bardzo zależało jej na tym pojeździe – mówił Marcin Jabłoński.

Samorząd województwa pomógł sfinansować zakup nowoczesnej jednostki gaśniczej wraz z wyposażeniem. Dofinansowanie w wysokości 85 proc. było możliwe dzięki podpisanej wcześniej umowie na realizację projektu partnerskiego gmin, na mocy której do OSP w Lubuskiem trafiło 8,5 mln zł. To już kolejna tego typu inicjatywa zarządu województwa. Tylko do tej pory nasi strażacy ze środków unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 otrzymali ponad 23 mln zł. Dzięki tym funduszom kupiono min. 24 wozy bojowe. Oprócz sprzętu gaśniczego samorząd województwa pomaga w budowie remiz i strażnic, prowadzeniu akcji edukacyjnych czy też tworzeniu systemów wczesnego ostrzegania.

Nowy samochód pożarniczy w gminie z pewnością przyczyni się do podwyższenia gotowości operacyjnej, poprawy warunków pracy strażaków i skuteczności w działaniu oraz niesieniu pomocy.

 

#FunduszeUE #PomocUE #UE #UEdlaLubuskiego #FunduszeUnijne

 

Galeria zdjęć