Przejdź do komentarzy

Umowy podpisane – pieniądze trafią do firm

obrazekPieniądze są, a lubuscy przedsiębiorcy chętnie po nie sięgają. Dzięki rozstrzygnięciu kolejnego unijnego konkursu udało się dziś podpisać 4 umowy dofinansowujące projekty firm z regionu. Ich wartość to blisko 28 mln zł, z czego ponad 10 mln zł stanowi dotacja z UE. - Wierzę, że te pozytywne przykłady zachęcą kolejnych przedsiębiorców do podjęcia działań i uczestnictwa w organizowanych konkursach. Wciąż mamy jeszcze sporo środków do rozdania – mówił członek zarządu Marcin Jabłoński.

Tym razem po pieniądze sięgnęli przedstawiciele: LRN Steel Pack, Martpol, Metal-Dach i TRAKPOL. Do firm trafi ponad 10 mln zł. Pomogą one w realizacji nowoczesnych inwestycji. Mowa tu o opracowaniu np. ulepszonych produktów metalowych i drzewnych oraz systemach ich wytwarzania. Niektóre z nich to innowacje na skalę światową.

- Kilka dni temu podobne umowy podpisaliśmy w Gorzowie Wlkp. Staramy się pokazywać, że nasi przedsiębiorcy są aktywni we wszystkich regionach województwa. Firmy mają wspaniałe, innowacyjne pomysły. Konkurują skutecznie na rynku polskim oraz międzynarodowym – podkreślał członek zarządu Marcin Jabłoński.

Już teraz planowane są kolejne konkursy w ramach Regionalnego Programu Operaycjnego Lubuskie 2020. Harmonogram naborów można znaleźć na TUTAJ.