Przejdź do komentarzy

Tak powstaje most na Odrze w Milsku.

Kilka dni temu odwiedziliśmy teren budowy, aby sprawdzić, jak postępują prace.
Budowa mostu w Milsku to niezwykle wyczekiwana przez mieszkańców południowej część woj. lubuskiego inwestycja, która znacznie wzmocni komunikacyjną integrację regionu. Dzięki niej dojazd z Zielonej Góry do Sławy i Wschowy skróci się nawet o kilkadziesiąt minut. W sumie prace dotyczą ok. 9 km trasy - budowa mostu o długości około 364 m wraz z nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej nr 282 na odcinku od miejscowości Łaz (wraz z obejściem m. Łaz, Zabór, Milsko, Przewóz) do włączenia z istniejącą DW 282 za miejscowością Przewóz. Zgodnie z planem, zakończenie inwestycji planowane jest na lipiec 2022 r.
To największa inwestycja na Odrze od czasów wojny. Można powiedzieć, że historyczna. Dzięki niej połączymy region ze Sławą i Wschową – podkreśla Marszałek Elżbieta Anna Polak.
Jesteśmy przekonani, że ta przeprawa zdynamizuje w ogromnym stopniu rozwój tej części województwa. Ułatwi komunikację między Zieloną Górą a pozostałą częścią – mówił podczas ostatniej wizyty na budowie członek zarządu Marcin Jabłoński.


Realizacja zadania nie byłaby możliwa bez starań samorządu województwa i wsparcia środków unijnych. Całkowite koszty projektu to poziom 80 mln zł, z czego 59 mln stanowi dofinansowanie z UE.

#FunduszeUE #UEdlaLubuskiego #UE #PomocUE #FunduszeUnijne