Przejdź do komentarzy

Spichlerz w Strzelcach Krajeńskich wyremontowany!

W zbudowanym w XVIII wieku Spichlerzu w Strzelcach Krajeńskich zakończył się generalny remont.

W budynku osuszono fundamenty, wzmocniono konstrukcje ścian i je docieplono, wymieniono dach, tynki oraz instalacje. Zagospodarowano także teren znajdujący się przed Spichlerzem: powstał mały parking, oraz trawniki z ławkami. 2,5 miliona zł na realizację inwestycji pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego L2020.

Obecnie w budynku działa już Punkt Informacji Turystycznej, w którym można m.in. skorzystać ze stanowiska komputerowego z dostępem do internetu, otrzymać mapki i przewodniki, dowiedzieć się o atrakcjach turystycznych Strzelec Krajeńskich i okolic.

W Spichlerzu swoją działalność prowadzi też Strzelecki Ośrodek Kultury, w którym wkrótce uruchomiona zostanie nowoczesna galeria, prezentująca dzieła lokalnych artystów, twórców i rękodzielników. Oprócz warsztatów szachowych czy plastycznych, w historycznym budynku będzie można skorzystać z nowoczesnych, multimedialnych atrakcji, ponieważ obiekt został wyposażony w nowoczesny sprzęt audiowizualny. By zwiększyć atrakcyjność oferty zakupiono nie tylko telewizory, rzutniki i projektory, ale także gogle wirtualnej rzeczywistości, które pozwolą na oglądanie wystaw i eksponatów w formie interaktywnych wizualizacji, a także plotery umożliwiające komputerowe kreślenie. Z ich pomocą będzie można własnoręcznie przygotować gadżety związane
z miastem.

 

Fot: Gmina Strzelce Krajeńskie