Samorząd inwestuje w psychiatrię
- poradnie szpitalne ( psychiatryczne dla dorosłych i dzieci, poradnia neurologiczna ,poradnia leczenia uzależnień ),
- pracownia RTG i EEG szpitala,
- apteka szpitalna
- punkt koordynacyjny Centrum Zdrowia Psychicznego
Jak podkreśla dyrektor lecznicy Ewa Lewicka-Michalewska badzo ważna w tym remoncie była pracownia RTG. - Do tej pory dysponowaliśmy aparatem 35-letnim. Urządzenie zostało zakupione ze środków projektu Lubuskie Kontra Wirus. Szpital z własnych środków przystosował pracownię – wyjaśniła. Inwestycję wsparło także kwotą 70 tys. zł miasto Międzyrzecz. Za tę solidarność marszałek dziękowała burmistrzowi Remigiuszowi Lorenzowi.
W ramach projektu Lubuskie kontra wirus Samorząd Województwa Lubuskiego przekazał Szpitalowi:
Aparat RTG do diagnostyki obrazowej 264.074,04zł
Lampa bakteriobójcza przepływowa (6 szt.) 8.634 zł
Kardiomonitor 3.942 zł
Aparat do EKG przenośny 7.398 zł
Aparat do EKG stacjonarny 4.730,40 zł
Łóżko psychiatryczne i szafka przyłóżkowa bezpieczna (50 kompletów) – 215.460 zł
Marszałek zapewniła, że samorząd nadal będzie wspierał lecznicę. Dowodem dalszego wsparcia jest popisana dziś umowa na realizację projektu w zakresie cyfryzacji. Na ten cel zarząd województwa przeznaczył ponad 265 tys. zł.
- Projekt zakłada rozbudowę infrastruktury informatycznej oraz budowę platformy wymiany pomiędzy szpitalami znajdującymi się w konsorcjum, czyli szpitalem w Międzyrzeczu, Sulęcinie i Sulechowie. Szpital znalazł się też wśród beneficjentów realizowanego przez urząd marszałkowski projektu e-zdrowie. Ten projekt ma dla nas ogromne znaczenie, ponieważ w jego ramach w szpitalu rozbudowane zostanie oprogramowanie dla personelu, które pozwoli na lepsze zarządzanie szpitalem oraz monitoring kosztów funkcjonowania – podkreślała Ewa Lewicka-Michalewska.
To jednak nie jedyne działania realizowane przez szpital. Ważnym krokiem było utworzenie Centrum Zdrowia Psychicznego. - To nasz wielki sukces – samorządu oraz załogi szpitala i pani dyrektor, że udało nam się w ramach pilotażu rządowego utworzyć centrum zdrowia psychicznego, które stawia na psychiatryczną opiekę środowiskową. Odkąd w szpitalu działa centrum znacząco poprawiła się jego kondycja finansowa. Szpital za ubiegły rok zanotował zysk, co nas bardzo cieszy – podkreślała marszałek Polak. Od tego roku szpital realizuje także kontrakt na poradnię zdrowia psychicznego dla dzieci, której w powiecie do tej pory nie było. – Będziemy mogli więc świadczyć profesjonalną pomoc, szczególnie że mamy wysokospecjalistyczną kadrę medyczną. Szpital zabiega także o środki ministerialne na realizację zadań w tym obszarze – poinformowała dyrektor lecznicy.
#FunduszeUE #UEdlaLubuskiego #UE #PomocUE