Przejdź do komentarzy

O sprawach ważnych dla powiatu słubickiego

obrazek
 
We wtorek członek zarządu województwa Marcin Jabłoński wziął udział w sesji rady powiatu słubickiego. Rozmawiano przede wszystkim o pieniądzach. Do słubickiego szpitala trafi pięć milionów złotych. A co z obwodnicą?
 
Na wstępie, w obecności radnych, podpisano umowę o wsparciu ze środków unijnych słubickiego szpitala. Lecznica realizuje dwa niezwykle ważne, ale i kosztowne projekty – budowę szpitalnego oddziału ratunkowego oraz termomodernizację całego kompleksu.
 
- Te pięć milionów złotych to efekt długich starań, ostatnie dokumenty podpisywaliśmy jeszcze dziś podczas posiedzenia zarządu województwa – stwierdził członek zarządu Marcin Jabłoński. – To nie są łatwe procedury, więc muszę pogratulować zarządowi szpitala i zarządowi powiatu tej konsekwencji i przygotowania projektu. Jesteśmy na finiszu obecnej unijnej perspektywy i być może dzięki pewnym przesunięciom i różnicom kursowym uda się wygospodarować nieco więcej pieniędzy. Kibicuję staraniom szpitala i znam jego kłopoty, chociażby za sprawą przekształcenia w placówkę covidową.
 
obrazek
 
Przy okazji Marcin Jabłoński wspomniał o nowej perspektywie, Funduszach Europejskich Województwa Lubuskiego, podkreślając, że liczy na to, iż powiat słubicki wystąpi z interesującymi propozycjami, zwłaszcza że ma doświadczenie udziału w dużych projektach, jak chociażby w tym poświęconym szkolnictwu zawodowemu.
 
Drugim poruszanym problemem, była budowa obwodnic Słubic i Kunowic. Temat ten od lat już budzi emocje. Z jednej strony za sprawą postępującego chaosu komunikacyjnego w mieście i okolicy, z drugiej sporów o przebieg projektowanej trasy, ale i o to, kto powinien finansować dokumentację środowiskową nowego wariantu. „Nowego”, gdyż poprzedni upadł w wyniku protestów i… innego zagospodarowania terenu, przez który stary wariant miał prowadzić. Marcin Jabłoński, który nie tylko jest mieszkańcem Słubic, ale w przeszłości był i wiceburmistrzem i starostą słubickim, zna sprawę od podszewki. Apelował o wspólne działanie wszystkich zainteresowanych stron, deklarując pomoc samorządu województwa.
 
obrazek
 

#FunduszeUE #PomocUE #UE #UEdlaLubuskiego #FunduszeUnijne