Przejdź do komentarzy

Nowy Europejski Bauhaus - konferencja Komisji Europejskiej

Szanowni Państwo,
Komisja Europejska zaprasza wszystkich zainteresowanych inicjatywą nowego Europejskiego Bauhausu do udziału w dwudniowej konferencji, która odbędzie się on-line 22 i 23 kwietnia 2021 r.
 
Jak informuje Komisja Europejska „Inicjatywa nowy europejski Bauhaus to praktyczna realizacja założeń Europejskiego Zielonego Ładu w naszej przestrzeni mieszkalnej. Jest to zachęta dla wszystkich Europejczyków, aby wspólnie wymyślali i tworzyli zrównoważoną i inkluzywną przyszłość, piękną dla oka, rozumu i ducha”.
 
Od kilku miesięcy działa specjalna strona internetowa dedykowana Nowemu Europejskiemu Bauhahusowi, na której zarówno eksperci zrównoważonego rozwoju czy projektowania – architekci, urbaniści, specjaliści budownictwa, przedsiębiorcy, decydenci polityczni czy specjaliści w dziedzinie klimatu, a także sami obywatele mogą dzielić się swoimi pomysłami i rozwiązaniami. Wybrani zostali także partnerzy oraz ambasadorzy Nowego Europejskiego Bauhausu, którzy wspierają i promują proces wspólnego tworzenia koncepcji Nowego Europejskiego Bauhausu.
 
Teraz, w trwającej fazie planowania inicjatywy, Komisja Europejska zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w wirtualnej konferencji poświęconej Nowemu Europejskiemu Bauhausowi: 22. kwietnia w godz. 14.00 – 17.45 oraz 23. kwietnia w godz. 12.50-18.00.