Przejdź do komentarzy

Nowe autobusy dla Gorzowa

obrazekZa 2,6 mln zł Gorzów Wlkp. kupi nowoczesne, hybrydowe autobusy. Będzie to możliwe dzięki wsparciu unijnemu w kwocie 1,5 mln zł. Umowę na dofinansowanie podpisali członek zarządu Marcin Jabłoński i Roman Maksymiak, prezes MZK.

- To kolejny krok w stronę gospodarki niskoemisyjnej, ponieważ chcemy przyczyniać się do ochrony środowiska naturalnego. Dzięki ciężkiej pracy udało się znaleźć pieniądze na dofinansowanie zakupu nowoczesnych autobusów, co poprzedzone było wieloma, długimi rozmowami. Z rozbudowanego taboru skorzysta wielu mieszkańców Gorzowa Wlkp. – tłumaczy członek zarządu Marcin Jabłoński.

Nowe niskopodłogowe autobusy będą wyposażone w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz spełniają wymagania normy EURO6d. Pojemność planowanego taboru pasażerskiego to 170 osób. -   To są chwile, które zmieniają miasto i sprawiają, że Gorzów Wlkp. zyskuje nowe oblicze. Warto przypomnieć, że pracujemy cały czas nad kolejnymi zadaniami, które są w trakcie przygotowania lub już zostały zakontraktowane. Przed nami też kluczowy projekt, a dokładnie węzeł przesiadkowy. Będzie to jedno miejsce, gdzie spotkają się wszelkie formy komunikacji publicznej – cieszy się prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.  

Wizyta członka zarządu Marcina Jabłońskiego była także okazją do rozmów o innych istotnych projektach planowanych na północy regionu. Udział w nich wzięła także poseł Krystyna Sibińska. Chodzi o m.in. modernizację i wyposażenie gorzowskich obiektów kultury, budowę wspomnianego już węzła przesiadkowego, czy też modernizację szkoły podstawowej nr 1. Wszystkie te projekty mają kosztować łącznie kilkadziesiąt milionów złotych.

Przypomnijmy, że tylko w ramach samych ZIT-ów Gorzów Wlkp. otrzymał z UE do tej pory ponad 200 mln zł, co przełożyło się na ponad 50 różnego rodzaju inwestycji.

#FunduszUE #UEdlaLubuskiego #UE