Przejdź do komentarzy

Na zdrowie w Kożuchowie

obrazek
Bezpłatne badania i porady lekarskie, konsultacje ze specjalistami a także szczepienia przeciwko COVID-19 – to tylko niektóre atrakcje Pikniku Zdrowia, który odbył się w Kożuchowie.

Piknik Zdrowia i Profilaktyki w Kożuchowie otworzył cykl imprez w regionie, podczas których zachęcać będziemy do dbania o zdrowie. - Mocno stawiamy na profilaktykę i wczesną diagnostykę. Nasze zdrowie w naszych rękach. Zdrowie jest szczególnie ważne w czasie światowej pandemii. Dzisiaj w informacjach porannych mogliśmy usłyszeć, że aż 191 mln ludzi na świecie zachorowało na COVID-19, 4 mln ludzi niestety zmarło i niestety ta wielka śmiertelność jest też w Europie i Polsce. Żeby żyć już normalnie musimy się zaszczepić. Dzisiaj stwarzamy taką możliwość i szczepimy szczepionką jednodawkową – od ręki i bez zapisów – mówiła podczas imprezy marszałek Elżbieta Anna Polak.Zachęty okazały się być skuteczne. Podczas Pikniku zaszczepiło się 80 osób! Podczas imprezy marszałek podkreślała, że zdrowie mieszkańców regionu to priorytet samorządu. – Mocno stawiamy na profilaktykę i wczesną diagnostykę, bo to się po prostu opłaca. Lepiej wydać pieniądze na badania i zapobieganie chorobom, niż na leczenie. W nowej perspektywie planujemy wydać aż 63 mln zł na ten cel. Staramy się dołożyć naszą cegiełkę do programów rządowych, które nie są wydolne. Za mało wciąż przeznaczamy środków z budżetu państwa na leczenie – zaznaczyła E.Polak.

Podczas pikniku można było skorzystać z porad specjalistów i wykonać badania. Do Kożuchowa przyjechał także dentobus, w którym wykonywane były bezpłatne przeglądy jamy ustnej u dzieci.

W Miasteczku Zdrowia swoją ofertę prezentowały się:

- Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze sp. z o.o.

- Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Zielonej Górze

- Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze

- Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze

- Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym - Lubuskie 2020

- Departament Ochrony Zdrowia - promocja projektów "Cytologia, mammografia do lubuskich kobiet trafia" i "Kolonoskopia dla osób pracujących, uczących się lub mieszkających w powiatach województwa lubuskiego: krośnieńskim, nowosolskim, zielonogórskim, żagańskim, żarskim".

W pikniku wziął udział także radny województwa Grzegorz Potęga.

Kolejny Piknik Zdrowia już za tydzień w Świebodzinie. Zapraszamy!