Przejdź do komentarzy

Most w Skwierzynie już przejezdny!

Kierowcy oficjalnie mogą już jeździć nowym mostem w Skwierzynie. Konstrukcja  na drodze wojewódzkiej nr 159 pomaga w pokonaniu Warty. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie środki unijne. Dofinansowanie z UE stanowiło blisko 5 mln zł, a całość prac wyceniono na ponad 8,4 mln zł. Inwestycja, którą niedawno wizytował członek zarządu Marcin Jabłoński, była prowadzona pod czujnym okiem samorządu województwa.

Budowa nie należała do łatwych zadań. Umowę z wykonawcą podpisano na początku 2018 r. Zakończenie robót zaplanowano na październik 2019 r. i w tym terminie udało się zmieścić. W ramach projektu m.in. wykonano nową jezdnię, zamontowano bariery ochronne, naprawiono betonowe elementy przęsła. Dzięki temu wszystkiemu do użytku kierowców oddano ponad 400 metrów nowocześnie zbudowanej drogi.

Przypomnijmy, że to już kolejne działania samorządu województwa na rzecz poprawy stanu infrastruktury mostowej w województwie lubuskim. W ostatnim czasie udało się m.in. uzyskać pozytywną decyzję dotyczącą budowy mostu przez Odrę w Pomorsku. Wciąż trwają staranie o budowę kolejnych przepraw.

Dariusz Nowak/Biuro Prasowe