Przejdź do komentarzy

Milsko: Nowy most rośnie w oczach

obrazek
 
Zmienna aura pogodowa nie hamuje prac przy budowie mostu w Milsku. Drogowcy m.in. zabetonowali już wszystkie podpory. Warta 73 mln zł inwestycja ma zakończyć się w 2022 r.
 
- To bardzo ważna inwestycja dla regionu. Zakładamy, że most zdynamizuje rozwój tej części województwa. Liczę, że zaktywizujemy te tereny i powstaną nowe miejsca pracy – mówi członek zarządu Marcin Jabłoński.
 
Wykonawcą przeprawy jest MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE S.A. Firma od początku mocno zabrała się do pracy, aby zbudować ponad 350 metrowy most oraz drogi dojazdowe, które pozwolą do niego dotrzeć. Roboty budowlane rozpoczęły się w 2019 r. W ciągu dwóch lat udało się sporo zrobić. Obecnie w zakresie drogowym wykonywane są np. roboty ziemne na rondach i formowane skarpy oraz rowy odwadniające. W najbliższym czasie działania na rondach będą kontynuowane. Trwają także działania związane z samym mostem. Zabetonowane zostały już wszystkie podpory. Wylano pierwszy segment ustroju nośnego mostu nad Odrą Odcinek F-G. Aktualnie segment ten jest rozbierany z rusztowań. W ramach pozostałych prac trwają roboty melioracyjne oraz budowa sieci kanalizacyjnych, teletechnicznych i energetycznych.
 
Przypomnijmy, że budowa mostu wraz z drogą dojazdową były możliwe dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.
 
#FunduszeUE #UEdlaLubuskiego #UE #PomocUE