Przejdź do komentarzy

Milsko: Most nabiera kształtów

obrazekJedna z najbardziej wyczekiwanych, a zarazem największych inwestycji infrastrukturalnych w regionie rośnie w oczach. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia!

- Jesteśmy przekonani, że ta przeprawa zdynamizuje w ogromnym stopniu rozwój tej części województwa. Ułatwi komunikację między Zieloną Górą, a pozostałą częścią regionu. Do tej pory. Z radością oglądamy postęp dobrze zorganizowanych i sprawnie realizowanych prac. Kiedyś będziemy dumni, że region podjął decyzję, żeby wziąć na siebie ciężar i zbudować tak ważny element infrastruktury. Mam nadzieję, że zaktywizujemy te tereny, powstaną nowe miejsca pracy. Przypuszczam, że za kilka lat ten teren będzie nie do poznania – mówił członek zarządu Marcin Jabłoński, podczas jednej z wizyt na terenie budowy.

Most w Milsku będzie długi na ponad 360 m, ale w sumie prace dotyczą ok. 9 km trasy, bo inwestycja objęła również nowy przebiegi drogi wojewódzkiej nr 282 na odcinku od miejscowości Łaz (wraz z obejściem m. Łaz, Zabór, Milsko, Przewóz) do włączenia z istniejącą DW 282 za miejscowością Przewóz. Zgodnie z planem, zakończenie inwestycji planowane jest na lipiec 2022 r. Realizacja strategicznego projektu nie byłaby możliwa bez starań samorządu województwa oraz wsparcia unijnego. Przypomnijmy, że budowa mostu została dofinansowana w Regionalnego Programu operacyjnego Lubuskie 2020. Za realizację inwestycji odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich, a jej wykonanie firma MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE z siedzibą w Krakowie.