Przejdź do komentarzy

Marcin Jabłoński powitał rok akademicki ze strzeleckimi seniorami

obrazekUniwersytet Trzeciego Wieku w Strzelcach Krajeńskich rozpoczął w piątek (1 października) kolejny rok akademicki. W jubileuszowej inauguracji wziął udział członek zarządu woj. lubuskiego, Marcin Jabłoński.

W tym roku Uniwersytet Trzeciego Wieku w Strzelcach Krajeńskich świętuje jubileusz 20-lecia działalności. - 20 lat to piękne osiągnięcie jeśli chodzi o kontynuowanie bardzo cennej tradycji i aktywności – podkreślił na wstępie swojego wystąpienia członek zarządu woj. lubuskiego, Marcin Jabłoński.

Jak dodał, inauguracje roku akademickiego zwykle kojarzą się z przyjemnością polegającą na spotkaniu się z wieloma znajomymi. Ale jest też taka tradycja na uniwersytecie, że w trakcie spotkania prezentowane są tzw. wykłady inauguracyjne. Taki wykład przygotował też Marcin Jabłoński, w trakcie którego strzeleccy seniorzy usłyszeli o nowej perspektywie unijnej i szansach na dofinansowanie projektów w ramach polityki senioralnej.

Następnie członek zarządu woj. lubuskiego udał się do Centrum Aktywności Społecznej, w którym mają swoje siedziby seniorzy oraz strzeleckie NGO-sy. Budynek ten został właśnie wyremontowany dzięki środkom unijnym w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Z tych też pieniędzy odbywają się szkolenia i wykłady dla strzeleckich seniorów.