Przejdź do komentarzy

Lubuskie konsultacje Umowy Partnerstwa na lata 2021-2027

obrazekJuż w najbliższy czwartek, 11 lutego odbędą się konsultacje Umowy Partnerstwa - jednego z najważniejszych dokumentów dla regionu na najbliższe lata. Umowa określa strategię wykorzystania funduszy europejskich w ramach polityk unijnych w latach 2021-2027. To w niej zapisane są środki, jakie trafią do Lubuskiego w nowej perspektywie finansowej. Dokument wskazuje też cele rozwojowe, na jakie przeznaczone zostanie unijne wsparcie. Zgodnie z zapisami Umowy do Polski ma trafić 76 mld euro. 60 proc tej kwoty ma być wydatkowane na poziomie centralnym, a 40% otrzymają województwa w ramach programów regionalnych. Województwo lubuskie otrzyma 737 mln euro. – Zależy nam na tym, żeby te środki znalazły się jak najszybciej w regionie, żebyśmy mogli rozpocząć kolejne ważne inwestycje – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak. – To także niezwykle ważne w kontekście walki z kryzysem  gospodarczym. Czekamy na ten zastrzyk finansowy, który pomoże przedsiębiorcom – dodaje członek zarządu Marcin Jabłoński.

Spotkania konsultacyjne Umowy Partnerstwa organizowane są przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Aby wziąć udział w spotkaniu w Lubuskie należy zgłosić chęć udziału za pośrednictwem poniższej strony internetowej.

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-na-lata-2021-2027/konsultacje-up/formularz-rejestracyjny-dla-woj-lubuskiego-11-lutego-2021/

Spotkanie będzie można także śledzić na facebooku: Lubuskie.pl, na naszej stronie internetowej: www.lubuskie.pl.

oraz na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=_kAVXYWWTEo