Przejdź do komentarzy

Konkursy w w ramach RPO-Lubuskie 2020 w 2021 r.

obrazek
 
To już ostatnia szansa, aby skorzystać z pieniędzy unijnych, pochodzących z obecnego budżetu UE. W 2021 r. zaplanowano 7 konkursów na łączną kwotę 24 mln zł. Będą to 3 nabory w ramach EFRR i 4 dotyczące EFS. - Zachęcam do udziału w tych konkursach. To doskonała okazja, aby w tych trudnych czasach pozyskać pieniądze, które pomogą zmieniać i rozwijać województwo lubuskie – przekonuje członek zarządu Marcin Jabłoński.
 
Unijne wsparcie będzie można zdobyć np. w ramach Osi 1. Gospodarka i Innowacje w ramach działań promujących region. Tu do wzięcia jest 3 mln zł. Pojawią się również kolejne środki na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. W tym przypadku do rozdysponowania będzie 2,3 mln zł. Do wzięcia będą też środki w ramach Osi Priorytetowej 4 Środowisko i kultura. Działania w obszaru "Kapitał przyrodniczy regionu" przeznaczono 4,8 mln zł.
 
W 2021 r. raz jeszcze będzie można sięgnąć dodatkowo po środki na wspieranie usług opieki nad dziećmi do 3 roku życia. Chodzi tu m.in. o tworzenie oraz rozwój żłobków i klubów dziecięcych, czy tez innych formach opieki przyczyniających się do zwiększenia liczby miejsc w tego typu. Pojawią się także środki na kształtowanie i rozwijanie kompetencji u dzieci w wieku przedszkolnym oraz na aktywne włączenie w ramach podmiotów intengracji społecznej.
 
Dodajmy, że planach znalazł się również konkurs dotyczący wdrożenia programów zdrowotnych, dotyczących chorób będących specyficznym problemem zdrowotnym regionu. Aktualne informacje na temat naborów będą publikowane na stronie www.rpo.lubuskie.pl oraz na portalu www.funduszeeuropejskie.gov.pl

 

#FunduszeEuropejskie #FunduszeDlaPolski #FunduszeDlaLubuskiego