Przejdź do komentarzy

Kolejne respiratory w zielonogórskim szpitalu

obrazek
 
Kolejnych 6 respiratorów dotarło dziś (6 listopada) do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. To już kolejna partia sprzętu zakupionego przez samorząd województwa w ramach projektu "Lubuskie kontra wirus".
 
To wysokiej klasy urządzenia, każde warte ok. 90 tys. zł, zakupione z unijnego projektu "Lubuskie Kontra Wirus", w ramach którego samorząd województwa zakupił sprzęt o łącznej wartości 36 mln zł.
 
- Respirator- słowo roku 2020. Kupiliśmy kolejne 6 dla Szpitala Uniwersyteckiego. Już są w szpitalu, wcześniej przekazaliśmy 3 szt. Docelowo będzie ich 17. Dokładnie takie, jak chcieli nasi lekarze. Mam nadzieję, że nie będą używane za często, ale staramy się wyprzedzić „koronę” i zrobić wszystko co trzeba już teraz, żeby nasza walka z pandemią była skuteczna – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.
 
Przypomnijmy, że w październiku do szpitala trafiło także 8 respiratorów zakupionych ze środków budżetu województwa o wartości 920 tys. zł.
 
W ramach prjektu "Lubuskie Kontra Wirus" poza respiratorami do szpitala trafiły także m.in.  defibrylatory, stacja uzdatniania wody, tomograf, wideolaryngoskopy, bronchofiberoskop, aparaty do znieczuleń, aparaty do terapii narkozastępczej, pompy infuzyjne, pompy do żywienia pozajelitowego, systemy ogrzewania pacjentów, wózki reanimacyjne, nebulizatory, kamery termowizyjne, urządzenia do wspomagania oddychania, kardiomonitory, czy aparaty USG.
 
#FunduszeEuropejskie #FunduszeDlaPolski #FunduszeDlaLubuskiego