Harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym dla RPO- Lubuskie 2020 na 2016 rok

Dokument

Harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym dla Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 na 2016 rok

pdf 739 KB

Zarząd Województwa Lubuskiego zatwierdził harmonogram ogłaszania konkursów na  2016 rok w ramach RPO-L2020. Wiele konkursów odbędzie się jeszcze szybciej niż wstępnie planowano, w niektórych przypadkach  zwiększono także środki.

W nowym roku beneficjenci będą mogli złożyć wnioski aż w 43 konkursach na łączną kwotę ponad 730 mln złotych – mówi Elżbieta Anna Polak - marszałek województwa lubuskiego. Chcemy by Lubuszanie jak najszybciej mieli dostęp do unijnych środków i mogli realizować kolejne inwestycje. Pieniądze muszą trafić na rynek najszybciej jak to możliwe, to wzmocni lubuską gospodarkę - dodaje marszałek.

W związku z decyzjami zarządu już w marcu przyszłego roku ruszą pierwsze nabory w  konkursach dla przedsiębiorców. Firmy będą mogły ubiegać się m.in. o dofinansowanie projektów w zakresie badań i innowacji a także tak zwanych voucherów na innowacje. Od tego terminu ogłoszone zostaną także nabory na projekty inwestycyjne dla firm.

Już w pierwszym kwartale przyszłego roku będzie można ubiegać się o dofinansowanie w zakresie m.in. e- zdrowia, poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego i przeciwpowodziowego, zaplanowano także konkursy w zakresie edukacji w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Wersja obowiązująca od: 26.11.2015 r. do: 02.05.2016 r.