Przejdź do komentarzy

Gorzów Wlkp.: Parki odzyskają dawny blask

obrazek
 
Gorzowskie Parki Wiosny ludów i Kopernika za blisko 6 mln zł odzyskają dawny blask. Dziś podpisano umowy na dofinansowanie z RPO- L2020. Prace mają zakończyć się w połowie 2021 r.

Park Wiosny Ludów

Prace nad wyglądem parków mają ruszyć niebawem i objąć całą listę działań. Chodzi o m.in.: nowe nasadzenia w Parku Wiosny Ludów. Dodatkowa roślinność stanowić będzie ostoję dla zwierząt. Powstaną ciągi pieszo-rowerowe, mała architektura, fontanna i toalety. W planach jest także zrobienie zejścia do wody i odmulenie stawu. Obecne zejścia na wschodnim oraz zachodnim brzegu zostaną wyburzone i zastąpione podestami tarasowymi. Sam zbiornik wodny będzie połączony bezpośrednio z Kłodawką. Dodajmy, że wykonawca rozbierze istniejące ogrodzenie oraz odtworzy trawnika o powierzchni 401 m2.

- To ambitne zamierzenie, które doprowadzi do unowocześnienia tego miejsca w zgodzie z normami środowiskowymi. Projekty Gorzowa w ostatnim czasie często znajdują się na umowach, które podpisujemy. Zapewniamy, że jest permanentne wsparcie dla inwestycji w północnej stolicy województwa. Gratuluję skutecznego przygotowania kolejnego projektu - mówił członek zarządu Marcin Jabłoński, podpisując umowę na rewaloryzację.

Park Kopernika

Błyszczeć znowu ma także Park Kopernika. W tym przypadku inwestor również będzie miał, co robić. Oprócz nowych nasadzeń pojawią się elementy służące ochronie bioróżnorodności. Chodzi o np. przywrócenie właściwego stanu siedlisk roślin i zwierząt. Remontu doczeka się pergola i gazony. Poza tym powstaną ścieżki dla pieszy oraz rowerów. Pojawią się nowe ławki o drewniano-stalowej konstrukcji.

- Kilkanaście tygodni byliśmy tutaj nieopodal w Willi Jaehnego, gdzie cieszyliśmy się z projektu dotyczącego Centrum Otoczenia Biznesu. Dziś w tym kwartale miasta spotykamy się po raz kolejny. Bardzo się cieszę, że projekty finansowe ze środków UE są ze sobą powiązane, dzięki czemu wyzwala się pozytywna energia, tworząc efekt synergii – dodał Marcin Jabłoński. 

Rewitalizacja obydwu parków ma pochłonąć w sumie prawie 6 mln zł i zakończyć się w czerwcu 2021 r.

#FunduszeEuropejskie #FunduszeDlaPolski #FunduszeDlaLubuskiego