Przejdź do komentarzy

Fundusze Europejskie wspierają alternatywne źródła energii

 
Dzięki Funduszom Europejskim w województwie lubuskim zostaną zrealizowane kolejne projekty związane z kogeneracją. Na ten cel Zarząd Województwa przeznaczył 4,6 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.
 
Kogeneracja jest to skojarzone wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej w jednym urządzeniu. Jednoczesna produkcja prądu i ciepła odbywa się w tzw. modułach kogeneracyjnych. Zasada działania kogeneracji sprawia, że może ona zredukować koszty wytwarzania energii końcowej.
 
 
Co zostanie zrealizowane?
 
  • Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. dzięki dofinansowaniu unijnemu w wysokości ponad 2,5 mln zł zmieni konwencjonalne zasilanie w ciepło i energię elektryczną na jednostkę pracującą w wysokosprawnej kogeneracji – trigeneracji.
     
  • Zakład Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych w Świebodzinie za ponad 1,3 mln zł unijnego wsparcia stworzy instalację kogeneracyjną na własne potrzeby.
     
  • Gmina Deszczno otrzyma ponad 686 tys zł. na utworzenie wysokosprawnej kotłowni kogeneracyjnej w Szkole Podstawowej w Deszcznie.
 
#FunduszeUE #UEdlaLubuskiego #UE #PomocUE #FunduszeUnijne