Przejdź do komentarzy

Fundusze Europejskie są warte zachodu

obrazek

Inauguracja konkursu „Fundusze Europejskie warte zachodu” za nami. W Kłodawie wybrano najlepsze projekty zrealizowane w powiecie gorzowskim za unijne pieniądze.

Konkurs „Fundusze Europejskie warte zachodu”, którego ideą jest wyłonienie najlepszych projektów zrealizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, doczekał się pierwszych rozstrzygnięć. W poniedziałek 4 września 2023 r. w Kłodawie wyłoniono zwycięzców z powiatu gorzowskiego w czterech kategoriach: "Atrakcyjny Region", "Inteligentny Region", "Społeczny Region" oraz "Zielony Region".

- Myślę, że umiejętnie połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Udało nam się spowodować wiele radości pokazując, że dostrzegamy te ciekawe projekty, dobrze przygotowane przez profesjonalnych pracowników. Chcieliśmy też pokazać dobre praktyki, by także inni, którzy zamierzają ubiegać się o środki unijne, widzieli, że w małych gminach można robić dobre, skomplikowane projekty. Warto to naśladować i pytać, jak to się robi – mówi Marcin Jabłoński, członek Zarządu Województwa Lubuskiego.

- Moim zdaniem to fantastyczny pomysł i trafiona idea. Gratuluję samorządowi województwa tego pomysłu. Z jednej strony możmy promować inwestycje, które zmieniają naszą rzeczywistość na lepsze. Jest też inny ważny element tego konkursu - za tymi projektami stoją konkretni ludzie, których nie widać, bo sa ukryci w gabinetach i biurach. Dziś jest ich święto – dodaje poseł na Sejm RP Waldemar Sługocki.  

obrazek

Zwycięzcom pogratulowała także posłanka na Sejm RP Krystyna Sibińska.

Kapituła Konkursu „Fundusze Europejskie warte zachodu” nominowała poniższe projekty w powiecie gorzowskim:  

Budowa ścieżek rowerowych i infrastruktury dla komunikacji zbiorowej w gminie Bogdaniec.

Budowa ścieżki rowerowej na odcinku Santok–Stare Polichno.

Przebudowa obiektu usługowego na salę wiejską w Stanowicach.

Przebudowa, rozbudowa i modernizacja budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Bogdańcu wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu.

Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejscowości Santok.

Rozbudowa budynku świetlicy wiejskiej wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu (Gmina Kłodawa).

Rozwój ekologicznego transportu na terenie gminy Kłodawa poprzez budowę ścieżek rowerowych – etap III Kłodawa–Mironice.

Stara Słodownia – Skarbnicą Wiedzy, Smaków i Zapachów.

Utworzenie żłobka w Kłodawie.

Wdrożenie wyników badań w zakresie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i produktowych w Browarze Witnica.

obrazek

Zwycięskie projekty w powiecie gorzowskim z podziałem na kategorie:

"Atrakcyjny region"- Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Browarnictwa za projekt "Stara Słodownia – Skarbnicą Wiedzy, Smaków i Zapachów".

"Inteligentny region" - Browar Witnica za projekt "Wdrożenie wyników badań w zakresie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i produktowych w Browarze Witnica".

"Społeczny region" - Gmina Kłodawa za projekt "Utworzenie żłobka w Kłodawie".

"Zielony region"- Gmina Bogdaniec za projekt "Budowa ścieżek rowerowych i infrastruktury dla komunikacji zbiorowej w gminie Bogdaniec".

 

#FunduszeUE #UEdlaLubuskiego #UE