Przejdź do komentarzy

Centrum Kultury Kreatywnej odkrywa karty

obrazek
 
Kończy się budowa Centrum Kultury Kreatywnej w Zielonej Górze. W sobotę po raz pierwszy do wnętrza zajrzeli m.in. marszałek Elżbieta Anna Polak oraz wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska.
 
Dziś (15 stycznia) pierwsi goście – dziennikarze, parlamentarzyści oraz przedstawiciele instytucji kultury mogli zobaczyć wnętrza Centrum Kultury Kreatywnej, które powstaje przy Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. - Dziś jesteśmy w nowym obiekcie kultury, który powstał dzięki wielkiemu wysiłkowi samorządu województwa i wsparciu z Unii Europejskiej za ponad 23 mln zł. To nie jest jednak jedyna tak ważna inwestycja w kulturę. W tym roku oddamy także do użytku teatr lalek. W ubiegłym roku oddaliśmy zmodernizowane i rozbudowane Muzeum Ziemi Lubuskiej. Zainwestowaliśmy też bardzo duże środki w muzeum w Gorzowie oraz muzeum w Bogdańcu. Prowadzimy również rewitalizację filharmonii. Te kilka lat to dobry czas dla lubuskiej kultury – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. Gości przywitał jeden z gospodarzy tego miejsca, czyli Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa.
 
Centrum powstało w ramach realizacji projektu dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020. Całkowita wartość zadania to 23,3 mln zł, dofinansowanie – 18,6 mln zł.
 
Projekt zakładał rozbudowę Regionalnego Centrum Animacji Kultury o nowy obiekt, w którym powstały interaktywne i innowacyjne przestrzenie:

- sala wielofunkcyjna - widowiskowa na ok.  130 osób wyposażona w ściankę akustyczną  umożliwiającą podział pomieszczenia na dwa mniejsze

- hole wystawowe

- 3 sale interaktywne z możliwością połączenia z przestrzenią holu

- sale trenerskie

- pracownia poligrafii - sala starego i nowego druku

- sala design project

- kawiarnia

-sala taneczna z zespołem szatniowym i garderoby

- toalety, magazyny

- pokoje instruktorów

Druga część projektu obejmowała rewitalizację parku willi wraz z zagospodarowaniem terenu - odrestaurowanie nieistniejących obecnie alejek i szlaków oraz stworzeniu ścieżki edukacyjnej wraz z edukacyjnymi multimedialnymi tablicami w przestrzeni parku.

Nowy obiekt zwiedzili m.in. Waldemar Sługocki, Poseł na Sejm RP, Krystyna Sibińska, Posłanka na Sejm RP, Katarzyna Osos, Posłanka na Sejm RP.

Marszałkini Elżbieta Anna Polak zaprosiła wicemarszałkinię Sejmu Małgorzatę Kidawa-Błońską do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru, który odbędzie się w dniach 22-26 czerwca.

#FunduszeUE #UEdlaLubuskiego #UE #PomocUE #FunduszeUnijne

Galeria: Centrum Kultury Kreatywnej w Zielonej Górze odkrywa swoje wnętrza