Przejdź do komentarzy

18 i 19 listopada ruszaj na Weekendowy Szlak Naukowy!


18 i 19 listopada ruszaj na Weekendowy Szlak Naukowy!

Poznaj potencjał badawczy województwa lubuskiego. Odkryj tajemnicę miejsc związanych z nauką i technologią oraz przekonaj się jakie kryją w sobie możliwości. Na szlaku czekają eksperymenty, seanse, pokazy, wykłady… i całe mnóstwo dobrej zabawy dla całych rodzin.

Na szlaku znajdą się: Park Naukowo–Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego w Nowym Kisielinie, Park Technologiczny Interior w Nowej Soli, Centrum Energetyki Odnawianej PWSZ w Sulechowie, Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze, Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus w Zielonej Górze, Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze, Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy, Uniwersytet Zielonogórski/ Instytut Astronomii, Uniwersytet Zielonogórski/Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu oraz firma Herz Systems.

W każdym z miejsc biorących udział w Weekendowym Szlaku Naukowym umieszczone zostały KODY QR, pod którymi kryją się hasła. Kod należy zeskanować za pomocą specjalnej aplikacji*. Następnie odczytane pod nim hasło trzeba przesłać na adres email: info@rpo.lubuskie.pl (w tytule maila podać „Kody QR”, a w treści wkleić odczytane hasło/hasła oraz numer telefonu kontaktowego). Dla osób, które odgadną i prześlą największą liczbę ukrytych na szlaku haseł rozlosujemy gadżety Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie2020.

 

Wykaz atrakcji Weekendowego Szlaku Naukowego – dojazd indywidualny

Program Weekendowego Szlaku Naukowego – autokar (zapisy)

 

                                                                                                                                      

*Do odczytania informacji zakodowanej w QR kodzie potrzebujemy odpowiedniej aplikacji. W urządzeniach z systemem Windows Mobile czy Symbian czytnik kodów jest zintegrowany z systemem operacyjnym i nie musimy instalować żadnej dodatkowej aplikacji. Trochę inaczej wygląda sytuacja w urządzaniach z systemem iOS, Windows Phone i Android, gdzie musimy zainstalować dodatkową aplikację. Na rynku dostępnych jest wiele darmowych i płatnych programów, a do ich prawidłowego działania potrzebujemy tylko wbudowanej w urządzenie kamery. Wszystkie aplikacje są podobne, a ich obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy po instalacji uruchomić program, zeskanować interesujący nas kod aby po chwili odczytać zaszyfrowaną wiadomość.

Lista bezpłatnych aplikacji odczytujących QR kody