Przejdź do komentarzy

„Regiony Rewitalizacji”. Podsumowanie 2021 roku

obrazek

Serdecznie zapraszamy na nietypowy newsletter o rewitalizacji, bo z podsumowaniem działań w ramach projektu pn. „Regiony Rewitalizacji” na koniec 2021 roku.

Działania w ramach programu wsparcia dla gmin „Regiony Rewitalizacji – wzmacnianie zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych” na koniec 2021 roku

Celem programu wsparcia dla gmin „Regiony Rewitalizacji” zainicjowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej jest wzmocnienie zdolności gmin do programowania i wdrażania dziaałań rewitalizacyjnych. Działanie to realizowane jest poprzez współprace z Urzędami Marszałkowskimi – Zespołami ds. rewitalizacji, organizującymi szkolenia i doradztwo dla gmin.

Podsumujmy 2021 rok:

  • 229 spotkań edukacyjnych dla gmin w ramach czterech obowiązkowych modułach szkoleniowych,
  • 234 konsultacje z  gminami w ramach wsparcia doradczego,
  • 34 spotkania edukacyjne w ramach tematów dodatkowych,
  • 16 regionalnych serwisów o rewitalizacji promujących działania rewitalizacyjne oraz dobre praktyki,
  • 6 rozbudowanych geoportali regionalnych o moduł „Rewitalizacja” – w tym lubuski,
  • dokumenty wspomagające realizację przez gminy procesu rewitalizacji, m.in. „Regionalna Polityka Rewitalizacji Województwa Podlaskiego 2030”, ekspertyza dotycząca operatora rewitalizacji, filmy o rewitalizacji, publikacje o rewitalizacji – w tym lubuska publikacja „Rewitalizacja warta zachodu. Praktyczny poradnik i dobre praktyki”.

W roku 2021 Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej podpisało także  porozumienie o współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa, który realizuje komplementarny projekt wsparcia  gmin w procesach planowania i wdrażania gminnych programów rewitalizacyjnych uwzględniających dziedzictwo kulturowe.

Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz informacje własne