Skip to Content

Piknik europejski - „Łączy nas przyszłość!”

Lubuskie to region mistrzów! Udowodnimy to już 12 kwietnia podczas Pikniku Europejskiego w Drzonkowie, który będzie jednocześnie inauguracją Lubuskich Dni Olimpijczyka. Na sportowo będziemy świętować 15 lat członkostwa w Unii Europejskiej „Łączy nas przyszłość!”!  My - Europejki i Europejczycy - porozmawiamy o przyszłości Polski i Lubuskiego we wspólnocie, a także o tym, jak przynależność do wielkiej, unijnej rodziny zmieniła nasz region. Gospodarzem wydarzenia będzie marszałek Elżbieta Anna Polak. Startujemy o godz. 10:00.

#LubuskieChallange to cykl spotkań, który stanowić będzie rodzaj debaty publicznej na temat celu i efektów wspólnych działań na rzecz rozwoju województwa w aspekcie wydatkowania Funduszy Europejskich. Każdy będzie mógł wziąć udział w panelu dyskusyjnym pn. „Europejki i Europejczycy rozmawiają”, poświęconym kwestiom rozwoju regionu, przyszłości polityki spójności oraz przemian zachodzących przy udziale środków unijnych.

W pierwszej debacie, obok marszałek Elżbiety Anny Polak, udział wezmą m.in.: Mistrz Olimpijski w wioślarstwie, poseł RP Tomasz Kucharski, Mistrz olimpijski w rzucie młotem Szymon Ziółkowski i lubuska legenda żużla Andrzej Huszcza.

Uzupełnieniem wydarzenia, w godzinach 11.00-16.00 na placu rekreacyjnym  będą atrakcje skierowane do mieszkańców, szkół, przedszkoli, stowarzyszeń  – gry, zabawy, warsztaty, urządzenia dmuchane, atrakcje jeździeckie, gokarty i wiele innych form sportowo-rekreacyjnych.

Na terenie WOSiR stanie również wielkoformatowa wystawa fotografii, dzięki której mieszkańcy zobaczą jakie zmiany dokonały się w regionie w ciągu 15-letniego członkostwa Polski w UE.

Nie zabraknie również urodzinowego, unijnego tortu i wspólnego śpiewania "Ody do radości".

Świętujmy wspólnie 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej!

PROGRAM

REGULAMIN IMPREZY