Przejdź do komentarzy

Film promujący RPO-Lubuskie 2020 nagrodzony

Film pn. „Nauka + biznes”, promujący wsparcie współpracy ośrodków badawczych z lubuskimi przedsiębiorstwami ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, otrzymał nagrodę za najlepszy film w kategorii Promocja Zrównoważonego Rozwoju na międzynarodowym festiwalu filmów turystycznych, ekologicznych i artystycznych FilmAT. Jury w międzynarodowym składzie nagrodziło film „Nauka i Biznes” podkreślając oryginalny sposób przedstawienia współpracy biznesu z nauką oraz zrównoważonego rozwoju. Obraz przedstawia personifikację kobiety i mężczyzny jako nauki i biznesu. Pokazuje, że potrafią stworzyć doskonałą parę i idealny związek, na którym lubuskie buduje konkurencyjność regionu.

Zobacz film:

Gala odbyła się w czwartek 9 listopada w Warszawie. Skład jury tworzyli przedstawiciele organizacji turystycznych z całego świata, m.in. z Austrii, Azerbejdżanu, Panamy, Portugalii czy Włoch. Tylko dwa polskie regiony zostały wyróżnione za taką formę promocji: Lubuskie i Pomorskie.

FilmAT Film, Art & Tourism Festival ma już 12 lat i jest członkiem prestiżowej organizacji CIFFT, czyli International Committee of Tourism Film Festivals. Tegorocznym partnerem festiwalu była Szkoła Główna Handlowa – najstarszy uniwersytet ekonomiczny w Polsce.