Przejdź do komentarzy

Most przez Odrę w Milsku kolejną inwestycją realizowaną z RPO-L2020.

Ogłoszony został przetarg na realizację jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w regionie. Środki na ten cel będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.
Most przez Odrę w Milsku powstanie w ciągu 4 najbliższych lat i skróci o 20 km dojazd do Wschowy i Sławy. Inwestycja ta jest ważna zarówno dla mieszkańców, przedsiębiorców, a także turystów chcących odwiedzić nasze piękne województwo.
Szacunkowy koszt realizacji inwestycji, która obejmuje budowę mostu przez Odrę wraz z budową nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 282 – etap II, to ok. 110 mln zł.
W ramach jej planowane jest wybudowanie drogi wojewódzkiej klasy G – szerokość jezdni 7 m, każdy pas ruchu – 3,5 m. Most będzie miał długość ok 380 m. Całość inwestycji to ok 9 km. Będzie to obiekt pięcioprzęsłowy. Przęsło nurtowe to ok. 130 m. Będzie tam także ścieżka pieszo-rowerowa. To ważna wiadomość dla turystów oraz miłośników rowerów. To największa i historyczna inwestycja jaką realizować będzie Zarząd Dróg Wojewódzkich.
Budowa stałego połączenia na Odrze, niezależna od warunków atmosferycznych, mogąca funkcjonować przez cały rok - ma kluczowe znaczenie dla poprawy warunków ruchu drogowego w regionie i dalszego jego rozwoju. Nowe, bezkolizyjne skrzyżowanie drogi wodnej z drogą lądową, zapewni udogodnienia dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Nowymi drogami i mostem w Milsku pojedziemy najpóźniej w 2021 roku.