Przejdź do komentarzy

Lubuscy operatorzy ruszyli ze wsparciem dla przedsiębiorców

Lubuscy przedsiębiorcy mogą już korzystać ze środków unijnych m.in. na szkolenia dla swoich pracowników. Konferencje inaugurujące udzielanie wsparcia w ramach projektów odbyły się w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Łącznie do rozdysponowania w całym województwie w ciągu najbliższych dwóch lat jest ponad 21 mln złotych.

6 września w siedzibie Parku Naukowo Technologicznego w Nowym Kisielinie odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Lubuskie  Bony Rozwojowe  - szansą rozwoju Twoich pracowników”. Podczas konferencji organizatorzy omówili najważniejsze założenia projektu, możliwości jakie stają przed lubuskimi przedsiębiorcami, a także sposób, w jaki mogą oni aplikować o środki unijne.

Inauguracja drugiego projektu na północy województwa odbyła się 7 września w hotelu Mieszko w Gorzowie Wielkopolskim. Obowiązkowym punktem konferencji było zaprezentowanie założeń projektowych oraz sposobu aplikowania o środki, a także rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych.

Podczas obu konferencji każdy z uczestników mógł skorzystać z indywidualnych konsultacji i dowiedzieć się, w jaki sposób może ubiegać się o dofinansowanie. Konsultanci odpowiadali również na bieżąco na pytania przedsiębiorców w sprawach dotyczących rejestracji do Bazy Usług Rozwojowych.

Przypomnijmy, że odbiorcami wsparcia w ramach obu projektów mogą być mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność na obszarze województwa lubuskiego, a usługi rozwojowe  będą rozliczane za pomocą bonów rozwojowych/szkoleniowych. Koszty dofinansowania dla jednego przedsiębiorstwa sięgają nawet 35 000 zł. Środki te pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 6.5 Usługi rozwojowe dla MMŚP Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020.

Szczegółowe informacje na temat wsparcia lubuskich przedsiębiorców można znaleźć na stronie www.lubuskiebony.pl