Przejdź do komentarzy

Bulwar Nadwarciański w Gorzowie Wlkp. zwycięzcą konkursu Europa to My!

Bulwar Nadwarciański w Gorzowie WielkopolskimProjekt: REWITALIZACJA BULWARU NADWARCIAŃSKIEGO WSCHODNIEGO w GORZOWIE WLKP. zgłoszony przez panią Edytę Madej zwyciężył w konkursie Europa to My! Dzięki temu to właśnie w Gorzowie Wlkp., 30 sierpnia br. odbędzie się Ogólnopolski Dzień Funduszy Europejskich oraz wielki koncert gwiazd. Lubuski projekt w finale pokonał 20 innych konkurentów! Gratulujemy!

Celem konkursu było pokazanie, jak zmieniła się Polska dzięki Funduszom Europejskim. W finłowej 20. zalazły się dwa lubuskie projekty: pierwszy - "ODRA DLA TURYSTÓW 2014 ROZWÓJ TURYSTYKI WODNEJ NA TRANSGRANICZNYM OBSZARZE DOLINY ŚRODKOWEJ ODRY -ETAP II", zgłoszony przez Mariusza Sękalskiego i drugi  REWITALIZACJA BULWARU NADWARCIAŃSKIEGO WSCHODNIEGO w GORZOWIE WLKP. poprzez adaptację infrastruktury technicznej na cele kulturowe, rekreacyjne i turystyczne zgłoszony przez Edytę Madej. I to właśnie rewitalizacja pięknego nadwarciańskiego bulwaru zwyciężyła.
Dzięki temu już 30 sierpnia br. Ogólnopolski Dzień Funduszy Eurpejskich odbędzie się w północnej stolicy regionu, a zakończy go wielki koncert gwiazd. Zagrają dla nas Edyta Górniak, Afromental, Margaret, Monika Kuszyńska, Donatan i Cleo, Formacja Nieżywych Schabuff oraz Mateusz Ziółko - zwycięzca trzeciej edycji The Voice of Poland.
Koncert transmitowany będzie przez telewizyjną Jedynkę!

Ponadto w Gorzowie Wlkp. zostanie zrealizowana innowacyjna i użyteczna społecznie inwestycja o wartości do 50 000 złotych brutto np. narzędzia Hot-Spot wi-fi zapewniające bezpłatny dostęp do Internetu przez 12 miesięcy. Decyzję o rodzaju inwestycji, która zrealizowana zostanie w ramach tej nagrody podejmie Kapituła Konkursu.

Dodatkowo Pani Edyta Madej, która zgłosiła projekt do konkursu wygrała voucher o wartości 20 000 złotych na wspaniałą podróż w dowolnie wybrany zakątek Europy.